Jedete ještě na dovolenou? Využijte ji k pohybu!

15. března 2008 v 16:09 |  Tipy,triky

Jedete ještě na dovolenou? Využijte ji k pohybu!

Yoga pro šťastné tělo i mysl.
Yoga pro šťastné tělo i mysl.
Středa 29.8. 2007, 08:00
Povalovat se celé dny na pláži... To zní sice lákavě, ale jak dlouho tě takový program bude bavit? Překonej se a zapoj trochu svaly!

Hýbej se!

I když sis vyrazila na "válecí" a odpočinkovou dovču, měla bys nejméně jednu fyzickou akivitu denně vyvinout. Hodina procházení památek, 45 minut šnorchlování nebo 40 minut turistiky spálí stejný počet kalorií jako 30 minut joggingu.

Kochej se panoramaty

Vytipuj si v okolí nejvyšší kopce, hory nebo skály, historické věže s parádním výhledem (ale bez eskalátorů!) a vyraz na výšlap. Rozhýbeš tělo a navíc zjistíš, jakých výkonů je schopné. Budeš mít ze sebe radost! A možná se ti pohyb natolik zalíbí, že se mu začneš věnovat i po návratu.

Nos si bagáž sama

Dej pohov hotelovému sluhovi, který všechno udělá za tebe. Rovnoměrné vláčení zavazadel ti bezvadně vymaká ruce.

Chytré zlepšováky

* Tip č. 1: Používej menší talíře a misky
Proč: Když lidé použijí velké talíře a mísy, servírují si o 31 % jídla více než na menší nádobí. Takže když tě honí mlsná a máš v plánu sníst něco ne moc zdravého, sáhni po salátovém talířku nebo čajovém šálku. Porce bude vypadat bohatě a ty uspokojíš svůj mlsný jazýček, aniž by se to podepsalo na tvé postavě.

* Tip č. 2: Jez barevné saláty
Proč: Studie dokázaly, že lidé snědí o 69 % více, když
je před ně položené jídlo jednoduché a nezáživné, než když dostanou mísu plnou "barviček". Ukuchti si salát plný rozličné zeleniny a chutí. Salátu můžeš sníst, kolik chceš, přitom nepřibereš a ještě se zasytíš!

Yoga In The Park

O co jde? Víkendové hodiny hatha yogy v otevřené přírodě. Vyraz si protáhnout tělo a uvolnit mysl do přírody! Navíc tě čeká příjemné osvěžení v podobě čerstvých ovocných džusů.
Kde? Park Ladronka, Praha 6
Za kolik? 400 Kč Info: www.thebaoli.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama