Jak v zimě neztloustnout

22. března 2008 v 11:06 |  Tipy,triky

6 rad, jak v zimě neztloustnout

6 rad, jak v zimě neztloustnout
Nejedna z nás se v zimě cítí jako medvěd, který se jen ospale potácí a schraňuje si do zásoby na horší časy konstantně přibývající tuky. Nespoléhejte se ale na to, že na jaře začnete tvrdou odtučňovací kúru! Hubněte již teď!
Rada č. 1: Jezte polévku Dietologové prokázali, že ženy, které jedí místo hlavního jídla jen polévku (jakýkoliv druh), stejně zkonzumují v průměru o 100 kalorií méně a navíc nemají později během dne takový hlad. Voda v nich obsažená totiž vyprazdňuje žaludek pomaleji, a tudíž pocit sytosti vydrží déle. Abyste z toho však vytěžila co nejvíce, zaměřte se na zeleninové polévky a vývary.
Rada č. 2: Představujte si sebe štíhlejší Pokaždé, když budete mít chuť na něco sladkého či kalorického, zavřete oči a pět minut si sama sebe představujte štíhlejší, oblečenou v nějakých letních šatech, které vám vážně sluší. Na tento obrázek si pak zkuste pokaždé, když stojíte před ledničkou, vzpomenout.
Rada č. 3: Pište si deníček Abyste mohla lépe rozpoznat, proč přibíráte na váze, veďte si deník. Do něj si pokaždé zaznamenejte, co jste snědla, kdy a za jakých okolností. Možná přijdete na to, že si dáváte tyčinku Mars pokaždé, když se díváte v televizi na zprávy. Takže, co takhle začít číst zprávy jenom na internetu?
Rada č. 4: Na procházku během pauzy na oběd Když máte pauzu na oběd, neseďte pouze v kanceláři či kantýně s kolegyněmi nad jídlem a nekuřte. Nejenže denní světlo v zimě zvýší hladinu serotoninu (který přispívá k pocitu štěstí) ve vaší krvi, ale navíc spálíte 70 kalorií!
Rada č. 5: Pijte méně kávy! Pokud se v zimě musíte neustále zahřívat, přesedlejte raději na neslazený čaj. Takové capuccino totiž obsahuje zhruba 140 kalorií a caffé latté dokonce až 265 kalorií!
Rada č. 6: Zaměstnejte své ruce Při koukání na televizi v zimních měsících si zkuste najít nový koníček. Pokud budete mít totiž neustále co s rukama dělat, nebudete ani myslet na to, že byste si dala třeba křupky - ty byste stejně ani nepobrala. Zkuste začít třeba s pletením či vyšíváním.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama